ŞEFFAF PLAKLAR : GÖRÜNÜR DİŞ TELLERİNE ALTERNATİF SEÇENEK

Dişlerinizi geleneksel tellerin metal braketleri olmadan düzeltmenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Şeffaf plaklar, aradığınız çözüm olabilir.

Şeffaf plaklar Nedir? Şeffaf plaklar, çapraşık dişleri düzeltmek için kullanılan bir sistemdir. Sistem, dişlerinizi istenen konuma yavaşça kaydıran özel yapım şeffaf plaklar serisi kullanır. Plaklar neredeyse görünmezdir ve yemek ve temizlik için çıkarılabilirler.

Şeffaf plaklar Nasıl Çalışır?

Şeffaf plaklar süreci genellikle birkaç adımdan oluşur. İlk olarak, diş hekiminiz dişlerinizi değerlendirir ve Şeffaf plakların sizin için doğru bir tedavi olup olmadığına karar verir. Eğer uygunsa, dijital diş taraması yapılır ve özel bir tedavi planı oluşturulur.

Tedavi planınız tamamlandığında, her biri yaklaşık olarak iki hafta boyunca takacağınız bir dizi plak alacaksınız. Tedavi süreciniz ilerledikçe dişleriniz istenen konuma yavaşça kayacak. Tedavinizin planlandığı gibi ilerlediğinden emin olmak için altı ila sekiz hafta arayla ortodonti uzmanını ziyaret etmeniz gerekecektir.

Şeffaf plakların Avantajları Nelerdir?

Şeffaf plaklar, hastalar için bir dizi avantaj sunar:

Şeffaf plaklar neredeyse görünmezdir, bu da tel takmaktan hoşlanmayan yetişkinler ve gençler için harika bir seçenektir. Metal braketler veya teller yok: Geleneksel diş tellerinin aksine, Şeffaf plaklarda rahatsızlık veya tahrişe neden olabilecek metal braket veya tel yoktur. Şeffaf plaklar yemek ve temizlik için çıkarılabilir, böylece yemek artıklarının diş tellerine sıkışıp kalmaması veya özel araçlar kullanılması gerekmeyebilir.

Beslenme kısıtlaması yok: Şeffaf plakları çıkararak yemek yiyebileceğiniz için Şeffaf plaklarda beslenme kısıtlaması yoktur. Plakları geri takmadan önce dişlerinizi fırçalarsanız, istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz.

Kolay Bakım ve Temizlik:

Plakların temizliği ve bakımı kolaydır, bu da yoğun olan hastalar için uygun bir seçenektir. Geleneksel diş tellerinden genellikle daha kısa tedavi süresi: Birçok durumda, Şeffaf plaklar tedavisi, dişlerinizin durumunun şiddetine bağlı olarak geleneksel diş tellerinden daha kısa sürede tamamlanabilir. Şeffaf plaklar hakkında daha fazla bilgi edinmek veya ortodontik tedaviler ile bir danışma randevusu almak isterseniz, Funda Sarıkaya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ile bugün iletişime geçebilirsiniz. Sizin için doğru çözümün Şeffaf plaklar olup olmadığını belirlemenize yardımcı olmak ve herhangi bir sorunuzu yanıtlamak için Ankara , Çankaya , Oran bölgesinde hizmet vermekteyiz.

Diğer Makaleler