Estetik Gülüş Tasarımları

Gülüş Estetiği

Estetik Gülüş Tasarımı

Restorasyon, bozulan bir yapının onarılması anlamına gelmektedir. Diş hekimi olarak bu tür tedavilerde yapmış olduğumuz şey dişlerin ömrünü uzatmak amacı ile tamir etmek ve dişlere zarar vermeden estetik uygulamalar yapmaktır. Peki bu nasıl mümkün?

Kompozit Lamina

Kompozit lamina işlemi, uygun olan dişleri kesmeden, üzerine kompozit tabakalama yapılarak yapılan estetik gülüş tasarımı işlemidir. Diş arası boşluklar kapatılabilir, kırıklar tamir edilebilir, aşınmalar düzeltilip küçük ve ya şekli bozuk dişler düzeltilebilir, hastaya yepyeni bir gülüş uygulanabilir. Bu işlemin en büyük avantajı ise dişlerin tamamen korunuyor olması ve herhangi bir diş kesimi işleminin uygulanmıyor olmasıdır. Gerekli görüldüğü takdirde uygulama geri alınabilmekte ve dişler eski haline de getirilebilmektedir.

Porselen lamina

Porselen lamina işlemimiz toplumda ‘’yaprak porselen’’ olarak bilinmektedir. Dişin sadece ön yüzeyine yapılan porselenler son derece güzel bir gülüş sunması ile beraber, dişleri de olabilecek en az şekilde prepare ederek, yani kesim yapılarak uygulanabilmektedirler. Yapılan diş kesimi son derece minimal olup, ortalama 0,5- 2 mm gibi çok ince bir aşındırma yeterli olmaktadır. Porselenlerin en büyük avantajı renklenme sorununun olmamasıdır. Özellikle kahve çay sigara vb. Tüketen hastalarımızda kompozit laminaya tercih edilebilmektedirler. Elbette en doğru tedavi seçeneği hekiminiz tarafından sunulmaktadır.

Onlay-Inlay Tedavileri

Arka azı dişlerimizde oluşan çürük, kırık gibi problemlerde kaybedilen diş dokusunu onarmak için dijital sistemlerle tasarlanan restorasyonlara onlay, inlay, overlay denmektedir. Bu tedavi seçeceği literatürdeki en güncel tedavi seçeneklerindendir. Bu tedaviler için alınan ölçüler dijital tarayıcıyla alınmakta olup, hastaya son derece konforlu bir tedavi sunmuş olmaktadır.

En büyük avantajları;

Hastalardan klasik ölçü yöntemleriyle değil, ağız içi tarayıcıyla son derece konforlu bir şekilde alınan ölçüler çok daha hızlı şekilde üretilip zaman kazandırması

Klasik kron kaplama yöntemine nazaran dişe çok daha uzun bir ömür sunmakta olup, kırıldığı takdirde yenilenmesi büyük oranda mümkün olmasıdır.

Şimdi Bize Ulaşın

Randevunuzu oluşturmak için şimdi iletişime geçin.

Güzel Bir Başlangıç İçin

Randevu Formu